Polska to mój kraj, Warszawa to mój region, Bielany to moje miasto, Chomiczówka to moje osiedle...

Fastfood


Link 09.05.2011 :: 10:56 Komentuj (4)


Nie spodziewiajcie się cudów, nie spodziewajcie się niesamowitych zdjęć. Nie umiem bowiem fotografować, za to lubię pstrykać i cykać. Fotograficzne restauracje są gdzie indziej, ja zapraszam na fastfood.


Miłej konsumpcji!Cień


Link 10.05.2011 :: 10:07 Komentuj (4)


Wawrzyszew - zanim przeniosłem się na pobliską Chomiczówkę, tu spędziłem wiele lat swojego życia...


Za moimi plecami stoi przykościelny budynek, gdzie kiedyś chodziłem na religię. Czy wyobrażacie sobie dziś religię poza szkołą? Ja to jeszcze pamiętam. Tej kostki bauma, na którą pada mój cień, wtedy nie było. Był trawnik i zaraz za nim dzikie ogródki działkowe. Szmat czasu.


Blokowiska będą gościć tutaj często. Lubię bloki, to są moje klimaty, to jest moje życie...Konsumenci


Link 11.05.2011 :: 12:12 Komentuj (5)


Robiłem im zdjęcia, a oni, podnieceni na myśl o zbliżającej się Wielkiej Konsumpcji, nawet nie zauważyli. Tylko oczy mieli szeroko otwarte na widok centrum handlowego. A niektórzy nie tylko oczy.


Gdyby ktoś mi zrobił zdjęcie w takiej sytuacji, wyglądałbym pewnie tak samo. W obliczu Wielkiej Konsumpcji wszyscy jesteśmy siebie warci.


Warszawa, tuż koło Złotych Tarasów, maj 2011 r.Cukierkowe barwy


Link 12.05.2011 :: 07:31 Komentuj (3)


Różne rzeczy piszą ludzie o blokowiskach, ale prawda jest taka, że często lubimy naszą najbliższą okolicę idealizować, odrzeć ją z grubej warstwy realizmu i nadać jej piękne barwy. Lubimy postrzegać nasze miejsce na ziemi jako krainę szczęśliwości.


Wszelkim koloryzatorom zdjęcie to niniejszym dedykuję. Kolorowe.


Miejsce: Osiedle Słodowiec na Bielanach (nie, nie moje, mieszkam na Chomiczówce). Aż się czasem chce powiedzieć "w Bielanach", bo to coś więcej, niż dzielnica. Dla mnie to po prostu moje miasto.Gocławski banał


Link 13.05.2011 :: 22:55 Komentuj (4)
GocławOsiedle jak osiedle, ludzie jak ludzie, piwo jak piwo, zdjęcia jak zdjęcia, dzień jak codzień. Ogólnie banał.

Tylko jeziorko fajne. Balaton na nie wołają. Z węgierska tak.Stadion Narodowy


Link 14.05.2011 :: 09:54 Komentuj (5)

Stadion Narodowy


Stadion już prawie ukończony, alkohole też są w pobliżu, w dodatku z hot dogiem na zagryzkę. Do Euro jesteśmy praktycznie gotowi.


Jeszcze tylko Pan Premier zamknie stadiony dla kibiców, żeby było bezpiecznie i można grać. Pooooolskaaaa, biaaaało-czeerowooniiiii!!!!! Jelonki


Link 15.05.2011 :: 08:10 Komentuj (8)

Jelonki


Jelonki, okolice Lazurowej, maj 2011 r.


Dla mnie PRL-owskie osiedla mają w sobie to coś, takąś jakąś... magię. Wiem, dziwne to, ale czy magię może mieć jedynie brukowana uliczka z drewnianymi domkami lub podświetlone światłem zachodzącego słońca 18-wieczne kamienice? No nie wiem, może to tylko ja jakiś dziwny jestem?


Sam się często nad tym zastanawiałem, ale jak dotąd żadnego wytłumaczenia nie znalazłem.Komunijni goście


Link 15.05.2011 :: 18:45 Komentuj (4)


Sezon komunijny w pełni, a jak wiadomo żadna komunijna uroczystość nie może obyć się bez gości. Tych oto gości uwieczniłem dzisiaj przy kościele na Bemowie.


Ot takie swojskie klimaty.Komunijni goście - cz. 2


Link 16.05.2011 :: 11:11 Komentuj (2)Komunijni goście na Bemowie - część druga i ostatnia

Nawet spodobało mi się fotografowanie komunijnych gości. Za tydzeń spróbuję znowu.Przystanek Białystok


Link 17.05.2011 :: 11:02 Komentuj (5)

Białystok, ul. Lipowa

Białystok - dworzec


W sprawach służbowych rzuciło mnie do Białegostoku. Nie miałem czasu na robienie zdjęć, stąd tylko dwie fotki zrobione w biegu. Pierwsza przedstawia przystanek autobusowy, który zwrócił moją uwagę swoim charakterystyznym kształtem, kolorystyką i rozmiarami. Drugą zrobiłem na dworcu.


Zwróćcie uwagę na drogowskaz "kierunek Suwałki". Suwałki to tylko proteza, erzac, prawdziwym kierunkiem zawsze było tu Wilno. Później przyszła okupacja Wilna, najpierw sowiecka a potem trwająca do dzisiaj litewska i tak oto na drogowskazie zamiast Wilna mamy zaledwie Suwałki. Może jeszcze dożyję czasów, gdy pomknie stąd do Wilna ekpres "IC Żeligowski", na razie musi wystarczyć pospieszny do Suwałk.


A sam Białystok... Miasto jak miasto - odpicowane zabytki w historycznym centrum (całkiem ładne zresztą), a wokół typowy PRL czyli szerokie ulice i ronda oraz gomułkowskie i gierkowskie bloki i pawilony. Białystok jest tu bardzo podobny do innych polskich miast o podobnej wielkości, nie różni się specjalnie od Kielc czy Radomia. Ot średnia krajowa. Wizualnie nie jest to żadna "Polska B", lecz Polska zupełnie normalna, przeciętna i typowa. Na przedmieściach stoją hipermarkety, a po ulicach jeżdżą sobie tak jak wszędzie Volkswageny, Fiaty i Renault (tudzież inne BMW i Toyoty). Moskwiczy i Zaporożców nie widziałem.


I to tyle, i tak dużo się rozpisałem.Stacja Łapy


Link 17.05.2011 :: 17:40 Komentuj (9)
Łapy - dworzec kolejowy

Łapy - dworzec kolejowy

Łapy - dworzec kolejowy

Łapy - dworzec kolejowy


Łapy to małe miasteczo pół godziny jazdy od Białegostoku. Na miejscowej stacji kolejowej spędziłem kilkanaście minut swojego życia, robiąc kilka fotek oraz wysłuchując opowieści miejscowego pijaczka, jak to dobrze działo się w miasteczku w PRL-u, a jak źle jest teraz.


Oglądając otoczenie stacji oraz patrząc na miasteczko z okien pociągu, w to akurat jestem w stanie uwierzyć. Wszystko wokół było opuszczone, niszczejące, zdewastowane, pozbawione życia. Obserwując okolicę zarówno z peronu stacji jak i z okien pociągu odniosłem wrażenie, że największą atrakcją okolicy jest spożywanie alkoholu i kibicowanie Jagiellonii Białystok. I w sumie nic więcej. Ot proza życia...


To na razie tyle wojaży, jutro wracam na blogu do swojego miasta. Do Bielan.Bielany stawiają na sport


Link 18.05.2011 :: 15:19 Komentuj (6)

Warszawa-Bielany


Ot taka lokalna futbolowa arena na pograniczu Wawrzyszewa i Chomiczówki...Z kładki na Saskiej Kępie


Link 19.05.2011 :: 16:28 Komentuj (8)
Trasa Łazienkowska

Saska Kępa

Z kładki nad Trasą Łazienkowską na Saskiej Kępie takie dwie banalne fotki cyknąłem sobie. Tak po prostu, z nudów. Czasem tak mam.

Robicie czasem zdjęcia z nudów?Warszawa - nie dla pieszych


Link 20.05.2011 :: 07:56 Komentuj (6)

centrum Warszawy


Tak sobie pomyślałem, że tego typu zdjęcie mogłoby być wizytkówką stolicy. Nie lukrowaną, lecz taką prawdziwą.Inwestycja


Link 21.05.2011 :: 08:54 Komentuj (5)

Chomiczówka


Osiedle Chomiczówka, 20 maja 2011 r. Warszawa wciąż rośnie.


Oby tylko rozległych osiedlowych terenów zielonych kiedyś do końca nie zabudowali...United Colors of Bemowo


Link 22.05.2011 :: 11:12 Komentuj (4)

Warszawa-Bemowo


Cukierkowy pejzaż osiedlowy, niedzielna sielanka, nic się nie dzieje. Zdjęcie zrobiłem którejś majowej niedzieli przy ul. Powstańców Śląskich na Bemowie.Wiadukt


Link 23.05.2011 :: 11:16 Komentuj (4)


Wiadukt nad stacją kolejową Warszawa Toruńska.Przystanek Walecznych


Link 24.05.2011 :: 07:18 Komentuj (5)

Saska Kępa, przystanek Walecznych


Przystanek Walecznych na Saskiej Kępie jest trochę taki jak cała Warszawa, co ileś lat waleczna, a na codzień krzywa. Ot kulawa rzeczywistość...Weszły mi w kadr


Link 25.05.2011 :: 07:05 Komentuj (8)


Stałem sobie z aparatem, kiedy te dziewczyny weszły mi w kadr, więc cóż było robić?


Jeśli te dziewczyny odkryją to zdjęcie za 3 dni, będą na mnie wściekłe. Jeśli odkryją je za 30 lat, będą mi bardzo wdzięczne, że je zrobiłem. Czas pracuje powoli na korzyść tej fotki.Hipermarket


Link 26.05.2011 :: 15:39 Komentuj (4)


Proszę się nie bać, to nie jest więzienna brama, to tylko teren hipermarketu Carrefour na warszawskim Bemowie.


Miłej konsumpcji!Mięso-wędliny


Link 27.05.2011 :: 13:58 Komentuj (4)

Bemowo - sklepik


Zdjęcie przedstawia sklepik, jakich w Polsce jest tysiące. Ten okaz stoi sobie na warszawskim Bemowie.


Po co to robię? Powiedzmy sobie uczciwie - moje otoczenie to nie Zamek Królewski i Stare Miasto, to nie pawie kroczące dumnie po Łazienkach, nie są nim także sielskie i nastrojowe widoki gór o zachodzie słońca (tudzież strumyków czy innych drzewek). Moje otoczenie to krzywe przystanki autobusowe, blaszane budy, PRL-owskie bloki, koślawe garaże, zapuszczone stacje kolejowe... Nie, nie próbuję się kłócić z tym otoczeniem, nie próbuję uciec od niego. Ono jest moje, przyjmuję je i uwieczniam takim, jakie ono jest.


Na szczęście w sieci pełno jest zdjęć ze znacznie przyjemniejszymi obrazkami. Każdy ma wolny wybór i to jest piękne.Trasa Powązki-Konotopa


Link 28.05.2011 :: 11:30 Komentuj (8)

trasa Powązki-Konotopa


Trasa Powązki-Konotopa to fragment przyszłej obwodnicy Warszawy i jednocześnie jedna z najdroższych dróg w historii Polski. A może nawet najdroższa? Nie, nie chodzi tu o to, że jest ona droga naszym sercom, lecz o to, że koszty jej budowy były gigantyczne.


Ale teraz można się rozpędzić i śmigać.


Zdjęcie zrobiłem przy ul. Radiowej na Bemowie, widok w stronę Powązek. Paradoksem jest, że mieszkańcy Bemowa mogą sobie na trasę popatrzeć i jej posłuchać, za to niespecjalnie mogą na nią wjechać (zaledwie jeden węzeł daleko na skraju dzielnicy). Ale to już temat-rzeka, na oddzielną bardzo długą notkę.Sacrum i profanum


Link 29.05.2011 :: 09:10 Komentuj (6)

Młociny - kapliczka

Warszawa-Młociny


Młociny, ul. Pułkowa, koniec maja 2011 r.Pejzaże z warszawskiego Bródna


Link 30.05.2011 :: 07:42 Komentuj (10)

Bródno

Warszawa-Bródno

"Bez sensu robić takie zdjęcia, nie lepiej fotografować coś ładnego?" - usłyszałem kiedyś od kogoś.

Być może ten ktoś miał rację. Niestety nic na to nie poradzę, że nie jestem w stanie przemóc się, aby fotografować pałac w Wilanowie lub zachód słońca nad Wisłą. Za to bloki mógłbym fotografować bez końca. Skrzywienie jakieś czy coś? Ja naprawdę próbowałem kiedyś się zmienić, fotografować "coś ładnego". Niestety wyszło z tego niewiele i dalszych prób już nie podejmuję. Nic na siłę.

Na zdjęciu uwieczniłem okolice ul. Ogińskiego na warszawskim Bródnie.Ogródek piwny


Link 31.05.2011 :: 07:50 Komentuj (5)

ogródek piwny przy Arkadii


Taka tam fota, cyknięta przy okazji wizyty w centrum handlowym "Arkadia".Załóż bloga

kontakt: lukasz.1978@gazeta.pl

Archiwum

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj

Kategorie

Banał(14)
Czerń i biel(10)
Konsumpcja(7)
Blokowiska(7)
Polskie drogi(5)
Cukierkowe kolory(3)
Szara rzeczywistość(3)

Linki

Syreni Gród

Księga gości

Wyślij wiadomość

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl