Polska to mój kraj, Warszawa to mój region, Bielany to moje miasto, Chomiczówka to moje osiedle...

Przystanek Białystok


Link 17.05.2011 :: 11:02 Komentuj (5)

Białystok, ul. Lipowa

Białystok - dworzec


W sprawach służbowych rzuciło mnie do Białegostoku. Nie miałem czasu na robienie zdjęć, stąd tylko dwie fotki zrobione w biegu. Pierwsza przedstawia przystanek autobusowy, który zwrócił moją uwagę swoim charakterystyznym kształtem, kolorystyką i rozmiarami. Drugą zrobiłem na dworcu.


Zwróćcie uwagę na drogowskaz "kierunek Suwałki". Suwałki to tylko proteza, erzac, prawdziwym kierunkiem zawsze było tu Wilno. Później przyszła okupacja Wilna, najpierw sowiecka a potem trwająca do dzisiaj litewska i tak oto na drogowskazie zamiast Wilna mamy zaledwie Suwałki. Może jeszcze dożyję czasów, gdy pomknie stąd do Wilna ekpres "IC Żeligowski", na razie musi wystarczyć pospieszny do Suwałk.


A sam Białystok... Miasto jak miasto - odpicowane zabytki w historycznym centrum (całkiem ładne zresztą), a wokół typowy PRL czyli szerokie ulice i ronda oraz gomułkowskie i gierkowskie bloki i pawilony. Białystok jest tu bardzo podobny do innych polskich miast o podobnej wielkości, nie różni się specjalnie od Kielc czy Radomia. Ot średnia krajowa. Wizualnie nie jest to żadna "Polska B", lecz Polska zupełnie normalna, przeciętna i typowa. Na przedmieściach stoją hipermarkety, a po ulicach jeżdżą sobie tak jak wszędzie Volkswageny, Fiaty i Renault (tudzież inne BMW i Toyoty). Moskwiczy i Zaporożców nie widziałem.


I to tyle, i tak dużo się rozpisałem.Komunijni goście


Link 15.05.2011 :: 18:45 Komentuj (4)


Sezon komunijny w pełni, a jak wiadomo żadna komunijna uroczystość nie może obyć się bez gości. Tych oto gości uwieczniłem dzisiaj przy kościele na Bemowie.


Ot takie swojskie klimaty.Stadion Narodowy


Link 14.05.2011 :: 09:54 Komentuj (5)

Stadion Narodowy


Stadion już prawie ukończony, alkohole też są w pobliżu, w dodatku z hot dogiem na zagryzkę. Do Euro jesteśmy praktycznie gotowi.


Jeszcze tylko Pan Premier zamknie stadiony dla kibiców, żeby było bezpiecznie i można grać. Pooooolskaaaa, biaaaało-czeerowooniiiii!!!!! Gocławski banał


Link 13.05.2011 :: 22:55 Komentuj (4)
GocławOsiedle jak osiedle, ludzie jak ludzie, piwo jak piwo, zdjęcia jak zdjęcia, dzień jak codzień. Ogólnie banał.

Tylko jeziorko fajne. Balaton na nie wołają. Z węgierska tak.Następne

Załóż bloga

kontakt: lukasz.1978@gazeta.pl

Archiwum

2021
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011

Kategorie

Banał(14)
Czerń i biel(10)
Konsumpcja(7)
Blokowiska(7)
Polskie drogi(5)
Cukierkowe kolory(3)
Szara rzeczywistość(3)

Linki

Syreni Gród

Księga gości

Wyślij wiadomość

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl